Професійний розвиток педагога

  З 3 по 5 липня на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся авторський семінар-тренінг Анни-Марії Богосвятської, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри педагогіки гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», член-кореспондента Ноосферної академії науки та освіти, Лицаря Гуманної Педагогіки, «Цілісне мислення – інструмент розвитку і гармонізації особистості».

У ньому взяло участь 33 учителі різних предметів, зокрема учителі початкових класів, української мови та літератури, зарубіжної літератури, біології та хімії, історії.

Метою семінару було навчитися працювати в режимі цілісного природовідповідного мислення, екологічного світогляду та етичної методології; оволодіти інноваційною біоадекватною методикою викладання навчальних дисциплін, що сприяє підвищенню продуктивності навчальної праці учнів та зміцненню їх здоров’я; освоїти біоадекватні методи гармонізації, саморозкриття, саморегуляції; відкрити свої особистісні інноваційні якості на 9-ти рівнях.

А.-М. Богосвятська ознайомила учасників семінару з базовими характеристиками біоадекватної освіти, інструментарієм біоадекватної педагогічної технології, шляхом досягнення самокерованого процесу особистої гармонії.

Чергування різних видів діяльності на семінарі сприяло кращому засвоєнню інформації, а хвилинки релаксації та заглиблення в себе дали учасникам поштовх до самопізнання та самовдосконалення.

Легка та комфортна атмосфера, створена на семінарі завдяки біоадекватній  методиці, наочно продемонструвала здоров’язбережувальний та розвивальний потенціал запропонованого підходу.

Проведений семінар-тренінг підтвердив думку про те, що можна одночасно навчатися і оздоровлюватися, вчити і вчитися з радістю, використовуючи природні закони роботи тіла, мозку і розвитку інформації, перебувати в гармонії з собою та світом.

Під час рефлексії семінару-тренінгу вчителі  озвучили своє усвідомлення значення біоадекватної методики, а саме, визначили біоадекватнитй урок як:

 • урок-свято, відкриття, це цілісний, здоров’язбережувальний, енергозбережувальний, гармонійний, творчий, пізнавальний, комфортний, самореалізований урок;
 • творчий урок, на якому ми разом з дітьми досліджуємо матеріал через відчуття та почуття; це урок-уява, урок-легкість, урок-творчість, урок-щастя;
 • духовний розмах творчого потенціалу вчителя;
 • урок почуттів, відчуттів, розвитку, цілісності з природою, навчання, з радістю, надихання прекрасним, що залишається в серці протягом всього життя;
 • урок навчання й оздоровлення, урок цілісного природовідповідного мислення, урок гармонізації, саморозкриття та саморегуляції;
 • урок, який проходить непомітно, але залишає незабутній слід, знання на такому уроці не здобуваються, а отримуються як святковий дарунок;
 • «живий» урок, на якому учень  відчуває всю повноту життя через запах, смак, звук; учень мріє, ставить ціль, міркує про всесвіт, пізнає себе, а найголовніше – навчається, здобуває нові знання, збагачується цікавою інформацією в комфортних умовах;
 • свіжий подих вітру у відчинене вікно, який приносить силу, бадьорість, життєву енергію та натхнення;
 • урок сприйняття, розуміння, знань, творчості в гармонії і єднанні з природою, радістю та всесвітом;
 • урок розвитку, досконалості, росту, гармонії, як квітка молодого соняха, середина якого квіточки лієчки, які вбирають і накопичують знання і силу для майбутнього насіння, а пелюстки для майбутньої творчості і задоволення;
 • урок гармонійного навчання, позитивних емоцій, самопізнання і радості;
 • взаємодія обох в півкуль головного мозку, гармонія душі і тіла, прекрасного і корисного;
 • урок емоційної гармонії, натхнення, умиротворення, духовне наповнення життєвою картиною Всесвіту;
 • почуття, емоції, духовність, експеримент, легкість, внутрішній світ, дитина, спокій, рівновага, гармонія.

 

Відгуки учасників  про семінар-тренінг:

 

Зустріти Людину-Наставника, якого  розумієш з півслова, з яким легко і радісно, комфортно і творчо осягати і сприймати принципи нооосферної педагогічної технології – це велике щастя. Наш тренер і режисер навчання Анна-Марія Богосвятська легко, творчо, діалогічно, музично, доступно,наочно, образно… дозволяла уявляти, відчувати і пригадувати, щоб зрозуміти роль сенсорних каналів (органів чуття), типи мислення, генетично детерміновані способи пізнання. А інтерактивні вправи, рольові ігри, методи і прийоми біоадекватної технології стали для усіх слухачів семінару-тренінгу барвистими, красивими, позначеними креативністю методичних знахідок.

Три дні нам пощастило гостювати у Творчій лабораторії Анни-Марії. Це  була оселя Майстра і Творця вщерть заповнена кольором, смаком, запахами, звуками, емоціями, почуттями, корисними порадами… Трохи сором’язливо, ненав’язливо Тренер показувала нам свої щоденники, чарівні скриньки, підручники – цей стихійний вияв колосального потенціалу.

Тут, з нами, Анна-Марія була схожа на приборканий вулкан чи стрімкий водоспад: лагідна, усміхнена чемна, тиха, а там, у глибині душі створюються образони, трансформуються ідеї, народжуються нові  прийоми, щоб успішно в наших школах відбувся гармонійний розвиток особистості.

Дякуємо Вам Анно-Маріє за уроки цілісного мислення! Спасибі нашим модераторам КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР»!

 А мої колеги – учасники семінару-тренінгу – це розумні та талановиті особистості!

 Андрій Юрійович Логінов

 

    Щиро дякую  Світлані Анатоліївні  Гарячій за організацію проведення цього семінару-тренінгу на базі КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР». Це була можливість вживу споглядати за практичною роботою божественного тренера Анни-Марії, яка з відкритим серцем ділиться усіма набутими секретами апробованої біоадекватної методики. Сама є прикладом, як зацікавити учнів, як налаштувати на сприйняття, яким тембром і силою голосу говорити, як організувати співпрацю, як чергувати завдання, щоб не було перевантажень і регулювати ритми. На тренінгу панувала  атмосфера доброзичливості, любові, розуміння, прийняття, гуманності, що сприяє позитивному сприйняттю даної методики і бажанню саме так проводити уроки.

     Під кінець навчального року мій внутрішній голос сказав: «Щось треба міняти. Знайди новий підхід, такий, щоб і дітям, і тобі було легко, комфортно. Щоб до школи, як на свято! Працюємо, вчимось, але не втомлюємось і, навіть, оздоровлюємось!».  «Оце бажання! Як у казці!» - подумала я. Та це було не просто бажання, а крик душі. У молитві просила Бога послати підказки: книги чи посібники, зустрічі з особливими людьми. І моє бажання здійснилося! Спершу це участь у тренінгу  літньої школи Світлани Анатоліївни «Біоадекватна методика – основа гуманного уроку», яка розпалила вогонь інтересу до цієї методики, а згодом і цей семінар-тренінг, який поглибив знання і розширив простір діяльності. У мене вже визріває план облаштування класної кімнати, розстановки парт для роботи виключно в групах, поповню базу релаксаційної і класичної музики, займусь шопінгом – підберу веселкові аксесуари і тренуватимусь планувати уроки за цією методикою. А так як я – вчитель початкових класів, то поле діяльності безмежне! Плюс визріває план особистісного гармонійного росту, а це для мене дуже важливо!

      Для життя організмів необхідні повітря, вода, поживні речовини, світло і тепло, так? Дякую, Анно-Маріє, Ви - уособлення  Сонечка,  Душевність Ваша заповнювала простір, як свіже життєдайне повітря, а теорія у гармонійному поєднанні з практикою є поживним  підґрунтям для життя і розвитку творчості . Отже, ви створили всі природні умови для  життя і росту біоадекватної методики на Черкащині!

                                                                            З повагою і любов’ю Людмила

Цей семінар- тренінг – чудова нагода зрозуміти, зщо прийшов час змін: час змін у вихованні, навчанні, та й загалом, школі. Під час заходу  ми виконували різні практичні завдання, які можна з легкістю використовувати на уроках. Нооосферна освіта, цілісне мислення дає нам розуміння того, що лише гармонійний розвиток дитини забезпечує високі результати у навчанні.

Особисто для мене цей семінар-тренінг – ще одна сходинка у самоосвіті та саморозвитку.

Я щиро вдячна Анні-Марії за її важливу місію, за такий чудовий  семінар, адже бути вчителем дуже відповідально і дати можливість гармонійно розвиватися особистості – це завдання для кожного, хто обрав педагогічну професію. Ми мали можливість  усвідомити, що саме нооосферна освіта допомагає досягти бажаних результатів.

Захід був дуже цікавим, змістовним, корисним, необхідним і важливим.

Хочу висловити вдячність працівникам КНЗ «Черкаський ЧОІПОПП ЧОР», що дали можливість зануритися в ноосферну освіту.

Н.І. Блажко

 

Я надзвичайно рада, що у мене була можливість познайомитися з такою талановитою людиною, майстром своєї справи – Анною-Марією Богосвятською. На семінарі-тренінгу вона нам відкрила секрети  біоадекватних (нооосферних) методів, за що щиро ДЯКУЮ!

Легка приємна музика, смак карамелі та сухофруктів, кольорова палітра шаликів, намиста й олівців, запах ладану та ефірних олій – це все надовго запишиться у нашій пам’яті. Все було так просто і так цікаво!

Я впевнена, що природовідповідні методи, оригінальність мислення, творчий підхід та креативність допоможуть нам зробити уроки цікавими, натхненними та «живими», щоб під час навчального процесу учні відчули всю повноту життя.

Височина Наталія

Вдячна Анні-Марії Богосвятській за професіоналізм, щирість, відвертість, доброзичливість, сонячність. Цей семінар-тренінг, який проходив на базі КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР», для нас як подих свіжого повітря серед сірої буденності, це поштовх до дії, до вдосконалення, це новий погляд на звичайні речі, це поштовх до творчості, це інструмент, який допоможе вчителю розвивати дитину творчо, натхненно, а дітям учитися з радістю.

 З повагою, Сіденко Людмила Анатоліївна

 

Щиро вдячна за організацію семінару-тренінгу, теплу атмосферу, позитивні емоції  від практичних заходів, лекцій.

Анні-Марії бажаю добра, наснаги, творчого потенціалу.

                                                                                                    В.М.Фесун

Біоадекватний урок - це урок, на якому цілісно і гармонійно, природно, відповідно до фізіологічного та анатомічного розвитку дитини подається матеріал.

Бажаємо пронести як свіжий диво квіт

Пелюстки біосферної любові.

Крізь все життя прекрасних літ

Нехай блакититься вона як рання повінь,

бо біоадекватний урок – це урок пізнання учнями своїх внутрішніх резервів, своєї природо відповідності, яка за умови світоглядного християнського підґрунтя ( основний принцип – ідея сродної праці філософії Г.Сковороди)», який дає можливість дитині зробити правильний вибір згідно її здібностей і талантів, тому що це шлях гармонійного розвитку дитини, її радості, умиротворення, єдності духу, душі, тіла.

Л.В. Гафінова

 

 

Учитель навчається протягом життя. Мати гарного учителя – велика життєва удача. Дякую за можливість зустрітися та доторкнутися до педагогічного досвіду та ясної душі А.-М. Богосвятської.

О.В.Нечитайло

Я хочу подякувати  Світлані Анатоліївні Гарячій за організацію семінару з А.М.Богосвятською. Ці дні проведені на семінарі  для мене пройшли як одна мить. Відвідуючи її лекції та практичні заняття, я дивилась, слухала цю тендітну жінку і, мені самій хочеться жити, мріяти, творити, радіти. Анно- Маріє, Ви, як той маяк, що дає світло, тепло. Дай Вам, Боже, щоб Ваша енергія, запал, ідеї примножувалися щоднини, щоб Ви отримували радість, задоволення, а Ваші янголи Вас охороняли. Хай щастить Вам! Божої Вам благодаті!

Волошина Тетяна Володимирівна